Що робити з заощадженнями?
Заощадження накопичуються впродовж кропіткої праці, раціонального витрачання і вкладання зароблених коштів. Але у період економічної нестабільності та інфляції для збереження і примноження доходу, експерти рекомендують перетворювати їх в інвестиції.
Одним з відомих капіталовкладень вважається депозит. Станом на початок квітня 2020 року експертна платформа НБУ зазначила, що боротьба з пандемією і економічна невизначеність вплинули на те, що українці активно знімали гроші з банківських рахунків. У березні 2020 року українці вивели з банків 2,752 млрд грн і $19 млн. Таким чином, обсяг коштів на гривневих рахунках у банках знизився на 0,8%, а доларових – на 0,2%.
Отож, куди вигідно вкладати кошти? Аналітичний центр компанії blago developer дослідив і дав рекомендації, як раціонально зберегти і надійно вкласти гроші.
Як зазначають експерти, є декілька шляхів збереження заощаджень:
- Нерухомість. Такий вид капіталовкладень завжди користувався найбільшою популярністю серед українців. На відміну від цінних паперів, нерухомість не падає різко у ціні, а навпаки зростає, тож відсутній ризик втратити все. Найпривабливішим видом вкладень на сьогодні стали квартири у новобудовах, адже ціни за оренду житла з ремонтом зростають. Відповідно житло може швидко окупитись і почати приносити дохід. Зазначимо, навіть купівля однокімнатної квартири для проживання у період економічного спаду є вдалим активом.
- Купівля закордонної валюти. Українці поступово скуповують долари та євро, не враховуючи досвіду попередніх криз. Як показує практика, панічні настрої спричиняють тимчасовий ріст іноземної валюти. Але з часом ситуація вирівнюється і такий вид заощаджень може обернутись додатковими витратами. Впродовж десяти років євро і долар втратили близько 30% купівельної спроможності.
- Банківські депозити. Якщо обираєте саме цей вид заощаджень, врахуйте, що Національний банк знижує облікову ставку. Для вкладника це означає зменшення процентних ставок за депозитами.
- Фондовий ринок. У Західній Європі та США люди не спішать нести гроші у банки, а заробляють на купівлі і продажі акцій. Приватні особи отримують від таких операцій чималі дивіденди. Проте, в Україні ринок цінних паперів тільки зароджується. Тож найвищий обсяг акцій на найбільш ліквідній біржі не перевищує 50 млн грн.
Дізнатися першими про новини компанії